- Šis renginys jau įvyko.
Indisternet: Who’s there?
2020-05-27/18:00 - 21:00
NemokamaKas būtų, jeigu daugiaplanę būtį supaprastintume iki 15 sek. vaizdo įrašo? Kas būtų, jei hipertekstualių minčių virtines nuvirintume iki per 15 sek. parašytos žinutės? Kas būtų, jei psichinio artumo paieškas transformuotume į 7 hieroglifų selekciją? Pirštas prilipęs prie ekrano. Tekstinėse gatvėse aidintis reaktyvus komentaras. Nuobodulio apimtas veidas be mimikų. Reali būtis, virtualioji būtis, keista būtis: kiek dar telpa šioje imtyje? Hipertekstualūs drabyžiai. Skaitmeninės savasties paieškos. Vienas į kitą žiūrintys delnai, Hey, kas aš ten kitoje ekrano pusėje? Ar tai ryšys tarp asmenų, ar tarp išfragmentuotų duomenų?..
Internete nuorodomis apibrėžti tapatumai rišasi į tinklus, vykdydami multimedialius socialumo procesus. Už visko slepiasi iš audinių ir skysčių sudaryti kūnai. Kur jų ribos? Ar internete esantis „aš“ esu „aš“, ar „kitas aš“? Kas būdinga šiam skaitmeniniam tapatybės mediacijos procesui? „Capital“ ciklą užbaigę INdisTERNET renginiai pereina prie naujų temų ir šįkart domisi tavimi.
Pagrindinė renginio transliacija vyks per „Facebook Live“ gegužės 27 d. 19 val. Šalia to bus dar pora fragmentuotų interakcijų: visą gegužės 27 d. Kauno menininkų namų „Facebook” ir „Instagram” profiliai pulsuos skaityklos turiniu per stories, o gegužės 26 d. vykdysime gyvą role play „Club Penguin“ pasaulyje (registracija jau netrukus). Sekite informaciją ir nepraleisite nė dalelės turinio! Jo bus daug.
Kas tai?
„INdisTERNET“ įvykių ciklą organizuoja Kultūros infocentras, taip siekdamas problematizuoti skaitmenizacijos keliamus iššūkius ir tyrinėti interneto poveikį kultūrai nestandartinių pramoginių-edukacinių renginių kontekste. Renginiuose susiduria šiuolaikinis menas, post-internet budrumas, neformali atmosfera, muzika, diskusijos, malonūs skoniai, internetp vaizdo įrašų peržiūros, akademinė mintis ir dis.art. Koliažiška renginio eiga replikuoja chaotišką interneto informacijos naratyvą ir atliepia pakitusius šiuolaikinio žiūrovo dėmesio sutelkimo gabumus.
„INdisTERNET“ jungia pramogas su edukacija. Čia dominuoja dvi pagrindinės dalys: aktyvi ir pasyvi, jungiant fizines dirbtuves su vaizdo įrašų peržiūromis ir paskaitų klausymusi.
dis.art yra žymiausia post-internet principais dirbanti vaizdo įrašų meno platforma pasaulyje. Ji suvokdama, kad interneto žmogui didelės knygos ar sudėtingos paskaitos nėra įdomios, vadovaujasi nuostata, jog, nepaisant visko, žmogus yra ištroškęs žinių, besislepiančių tuose tekstuose. dis.art biblioteka talpina per 50 edutainment filmukų, esančių „INdisTERNET“ renginių pamatu.
„In“ – esame kažkur, visiškoje apsuptyje, panirime; „DIS“ – display, dissolve, disintegrate, disseminate, dislocate; „net“ – skaitmeninis tinklas, tapęs nematoma, tikrovę rišančia substancija. Kartu – „INdisTERNET“ – viešas bandymas kritiškai išdistiliuoti ir išardyti internetą.