Edukacija
Kauno menininkų namų edukacija siekia plėsti šiuolaikinio meno ribas didinant jo prieinamumą ir įgalinti jaunimą pasitelkiant netradicines kūrybines priemones. Edukacinėse KMN programose ir renginiuose naudojamos interaktyvios netradicinės kūrybinės praktikos, dėl kurių veiklų dalyviai tampa bendra-kūrėjais. Edukacinės veiklos, vedamos profesionalių ir kylančių skirtingų sričių šiuolaikinio meno atstovų, supažindina su kultūros aktualijomis, suteikia erdvę jaunimui aktualiems klausimams nagrinėti ir įtraukia į netikėtus kūrybinius procesus.
Kauno menininkų namų edukaciniuose renginiuose ypatingas dėmesys yra skiriamas sunkiau pasiekiamoms jaunimo grupėms įtraukti. Ilgalaikis tikslas – didinti kultūros socialinę atsakomybę ir skatinti kultūrinių, socialinių ir edukacinių darbų sinergiją.
Edukacinė programa „Sociali kultūra“
Šioje programoje, vykdomoje nuo 2019 m., profesionalūs šiuolaikinio meno kūrėjai dirba su jaunimo grupėmis specialiai jiems pritaikoma metodika, kurioje susilieja šiuolaikinio kūrybinio mąstymo bei atlikimo metodai, alternatyvi pedagogika ir įvietintas socialinių klausimų nagrinėjimas. Naudojant kūrybines praktikas šia programa siekiama praplėsti akiratį, įgalinti jaunimą ir suteikti įgūdžių bei patirčių, kurie nėra jiems lengvai pasiekiami jų kasdienybėje.
Programos veiklos yra vykdomos bendradarbiaujant su vaikų ir jaunimo centrais bei kitomis įstaigomis ir organizacijomis, siekiančiomis sumažinti socialinę atskirtį, skatinti mažiau galimybių turinčio jaunimo integraciją ir įgalinimą.
Literatūros edukacijos programa „Trenksmas“
Nuo 2019 m. Kauno menininkų namuose vykdoma „Trenksmo“ programa siekia parodyti, kad literatūra gali peržengti žanrų ribas ir įgauti netikėtų interaktyvių formatų, o jos kūrėju ir atlikėju gali tapti kiekvienas. Programa pagrįsta sakytinio žodžio poezijos žanru, įtraukiančiu poeziją, komediją ir performatyviuosius menus. „Trenksmo” programa sutraukia didelę ir nuolat besikeičiančią jaunimo auditoriją bei suteikia jai visokeriopą patirtį – renginiuose dalyviai turi galimybę susipažinti su skirtingais žanrais ir jų išraiškomis, kūrybinės dirbtuvės suteikia įgūdžių išbandyti save kuriant, o Slemo scena sukuria galimybę perskaityti kūrybą bendraminčių publikai.
„Trenksmo“ veiklos įtraukia profesionalius, kylančius kūrėjus ir pradedančiuosius literatūros bei kitų kūrybos laukų atstovus. Betarpišku atlikėjų ir auditorijos santykiu bei sąsajomis tarp klasikinės literatūros ir šiuolaikinių populiariųjų žanrų kuriamas asmeninis santykis su literatūra, suteikiama erdvė ugdytis, atsiskleisti jaunimo pasaulėžiūrai.
Kontaktai
Edukacijas kuruoja kultūrinės veiklos vadybininkė-edukatorė Asta Volungė
asta@kpk.lt / (8 37) 22 32 59
Partneriai
Renginiai
Veiklos
Tekstas Yulia Protas (tarptautinė Kauno menininkų namų savanorė) Pirmą kartą Ruklos pažeidžiamiausių prieglobsčio ieškančių migrantų stovykloje, esančioje Jonavos rajone, apsilankiau su Asta, Kauno menininkų namų edukatore ir kuratore. Jauniesiems pabėgėliams, […]
Rugsėjo mėn. po šalies regionus keliauja edukacinis projektas [NE]matoma architektūra: REGIONAI, kuriame neregių ir silpnaregių bendruomenės (kartu su vietos kultūros darbuotojais) bus supažindinamos su įvairiais nevizualiais (taktiliniais, audialiniais, ekspediciniais ir kūrybiniais) architektūros pažinimo būdais ir mokysis geriau suprasti juos supančios aplinkos estetines bei idėjines išraiškas.
Keturių dienų tarptautinė vasaros stovykla, kuri vyks rugpjūčio 19–22 d. Kauno menininkų namuose, kvies kurti rašymo ir skaitymo dirbtuvėse drauge su bendraamžiais iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, naudoti netradicinius literatūros formatus aktualiausių mūsų laikų problemų nagrinėjimui ir savo kūrybą pristatyti stovyklos dalyviams bei „Trenksmo“ renginių programos auditorijai.