Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

The Night of the Nights: muzikos ir šokio performansai Nidoje

2020-08-27/20:00 - 23:00

„Naktų naktis“
Pristato Kauno menininkų namai ir Naktinio gyvenimo rezidencija
Gigstos DJ setas
Vilmos Pitrinaitės šokio performansas „Somaholidays“
„Kojos Sopa“ gyvo garso pasirodymas
Rugpjūčio 27 d. 21 val.
„Zuikio darže“ (Nidos-Smiltynės pl. 7a)

Vienas paskutiniųjų Naktinio gyvenimo programos renginių vyks rugpjūčio 27 d. „Zuikio darže“. Vakaro sumanytojai, plano sudarytojai ir choreografai yra Kauno menininkų namų komanda, bendradarbiaujant su NMK ir nauja kolonijos Naktinio gyvenimo rezidencijų programa. Šįkart naktį užpildys muzikos garsai ir šokio performansas.
Vilmos Pitrinaitės šokio performanse „Somaholidays“ trys skirtingų kartų šokėjai (Rasa Danilinaitė, Darius Algis Stankevičius, Vilma Pitrinaitė) 120 dūžių per minutę ritmu tyrinėja eskapizmą. Turistinių kelionių dokumentika jungiama su naktinio klubo ritualais, ieškoma priemonių patirti Aldouso Huxley distopiniame romane „Puikus naujasis pasaulis“ aprašytą „somaholidays“ būseną.

„Kojos Sopa“, įkvėptas humoro, satyros, atvirumo ir paprastumo, gyvame muzikiniame pasirodyme žongliruos psichodelinėmis melodijomis, ritmais bei balsais. Vakarą pradės ir užbaigs nesvarus ir abstraktus Gigstos DJ setas.
NMK Naktinio gyvenimo renginių programa – visą vasarą vietiniuose Nidos baruose, klubuose ir kitose draugiškose vietose vykstančių renginių serija, įgyvendinta bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institucijomis.

!! COVID-19: NMK ragina visus lankytojus nepamiršti apsaugos priemonių siekiant užkirsti kelią viruso plitimui. Visuose renginiuose (tiek viduje, tiek lauke) privaloma dėvėti kaukes ar kitas tinkamas veido dangas ir laikytis 1 metro atstumo. Prašome likti namuose, jeigu jums pasireiškė viruso simptomai arba įtariate turėję kontaktą su sergančiu asmeniu.

Dalyviai
Gigsta yra reguliari „Fictions“ laidų serijos vedėja „Cashmere“ radijuje ir NMK Naktinio gyvenimo rezidencijos programos dalyvė. Grodama ji mėgaujasi įvairiais tempais, ritmais ir spalvomis, o ypač žavisi žemesniais dažniais ir neįprastai iškirptais semplais. Gigsta yra įsikūrusi Berlyne, kur rašo daktaro disertaciją „Techno už gryną pinigą: elektroninės šokių muzikos kritika Vokietijoje, Prancūzijoje ir Jungtinėje karalystėje 1986-1999 metais“ („Techno taken at its word: electronic dance music criticism in Germany, France and the United Kingdom 1986–1999“), kuria zinus, rengia savo „Fictions“ vakarėlius ir yra „Room 4 Resistance“ rezidentė. Gigstos rezidenciją Nidoje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Goethe’s institutas ir Thomo Manno kultūros centras.

Vilma Pitrinaitė yra tarp Lietuvos ir Belgijos įsikūrusi choreografė ir šokėja. Po choreografijos studijų CDC centre Tulūzoje, CCN šokio centre Monpeljė ir teatro režisūros studijų Strasbūro nacionalinėje teatro mokykloje, Pitrinaitė karjerą pradėjo šiuolaikinio šokio teatre „Aura“ Kaip šokėja ir choreografė ji bendradarbiavo su „Zampa“, François Verret, Philippe Grandrieux, Karim Bel Kacem, Hubert Colas, Vincent Thomasset, Mossoux-Bonté ir Dame de Pic. 2013 m. Pitrinaitė tapo „WE Company“ bendraįkūrėja.
Šokio performansas „Somaholidays“ (2018 m.) pelnė „Fortunos“ apdovanojimą, o 2019 m. buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui „Geriausių šokėjų“ kategorijoje.
„Kojos Sopa“ yra Kaune įsikūręs kompozitorius ir atlikėjas. Pirmieji muzikavimai rūsyje, architektūros studijos, individualios kreivo funko, eksperimentinės ir progresyvios muzikos, šiuolaikinio šokio ir eksperimentinio teatro patirtys nulėmė specifinį jo santykį su didžėjavimu ir asmenine kūryba. Galima tai pavadinti estrada, netaikančia į jokį konkretų žanrą.

Organizatoriai
Kauno menininkų namai yra menų centras, vykdantis kultūrinę veiklą, plėtojantis šiuolaikinio meno sklaidą, organizuojantis ir pristatantis visuomenei kultūrines programas. KMN prodiusuoja kultūros ir meno turinį, koordinuoja Kauno miesto kultūros informaciją, o taip pat veikia kaip mediatorius tarp miesto savivaldybės ir kultūros operatorių bei jų auditorijų. Renginio bendrakuratorius ir koordinatorius yra meno vadybininkas, kuratorius ir kultūros žurnalistas Edvinas Grinkevičius. Renginys yra NMK Naktinio gyvenimo renginių programos ir NMK Naktinio gyvenimo rezidencijų programos dalis, įgyvendinamas bendradarbiaujant su „Zuikio daržu“.
Naktinio gyvenimo rezidencijos programą 2018 m. išplėtojo Pekine įsikūrusios organizacijos „I: Project Space“ ir „The Neighborhood“. Jos tikslas – vizualaus meno ir klubinės kultūros sankirtoje kuriantiems menininkams skirti erdvę netrukdomai susikoncentruoti į savo veiklą, suteikti jiems galimybę užmegzti ryšius su sparčiai augančia, idiosinkratiška naktinio gyvenimo ir elektroninės muzikos bendruomene Pekine ir kituose Kinijos miestuose. Pristatydami šį rezidencijos formatą Nidoje ir Baltijos regione, norime NMK rezidencijų programą atverti platesniam kūrėjų ratui, įsileisti ritmus, garsus ir vaizdus, kurie padėtų permąstyti kintantį vizualinės kultūros apibrėžimą.
2020 m. Naktinio gyvenimo rezidencija Nidoje yra platesnės NMK inicijuotų naktinių renginių programos dalis, kuri visą vasarą vyks vietiniuose Nidos baruose ir klubuose. NMK pakvietė bendradarbiauti kitas Lietuvos kultūrines institucijas: menininkų dienos centrą „Autarkia“, DAR, Kauno menininkų namus, ŠMC, „Lokomotif“ ir „Rupert“. Kiekviena jų savo organizuojamais renginiais prisideda prie Nidos naktinio gyvenimo pulso.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Goethe’s institutas ir Thomo Manno kultūros centras.

Informacija

Data:
2020-08-27
Laikas:
20:00 - 23:00
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/686746848583563/

Vieta

Zuikio daržas
Nidos-Smiltynės pl. 7a
Nida,

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar