Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis 2020

2020-09-05 - 2020-09-06

Nemokama

Kauno menininkų namai (KMN) tęsia tradiciją ir kviečia palydėti vasarą ketvirtajame Tarptautiniame Kauno kariliono muzikos festivalyje, kuris vyks sekmadienį, rugsėjo 6 d., Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje (K. Donelaičio g. 64).

Šiųmetė festivalio programa – ypatinga, nes, kaip ir dauguma kultūrinių renginių, patyrė pasaulyje siaučiančios pandemijos iššūkius – ne tik įgavo temų ir formų įvairovės, bet ir paskatino sustiprinti partnerystes su kaimyninėmis šalimis.

Karilionierių Gildijos prezidentas, ilgametis Kauno karilionininkas Julius Vilnonis pradės festivalį lygiai vidudienį su specialiai festivaliui parinkta programa, kurioje girdėsime ir klasikinius, specialiai karilionui kurtus kūrinius, ir šiuolaikinių autorių kūrybą, pavyzdžiui, Johno Cage’o. Skambės ir lietuvių kompozitorių kurta muzika, tarp jų – paties J. Vilnonio. Programą vainikuos M. K. Čiurlioniui skirtas Giedriaus Kuprevičiaus preliudas.

Nuo 13 val. varpais skambins kauniečių pamiltas klaipėdietis kariliono muzikos maestro Stanislovas Žilevičius, o karo muziejaus kiemelį užlies triptiko karilionui programa, sudaryta iš F. Chopino, A. Piazzolla’os ir I. Albenizo kūrinių aranžuočių.

Antroje festivalio programos dalyje nuo 16 val. dvi karilionininkės iš Gdansko, Lenkijos: Monika Kaźmierczak ir Anna Kasprzycka. Jų modernios ir konceptualios programos klausytojams bus pristatytos koncertų vaizdo įrašų transliacijų iš Gdansko miesto kariliono bokšto formatu.

Karantino metu M. Kaźmierczak Gdanske ir toliau organizavo vienintelius gyvo garso koncertus mieste bei  juos gyvai transliavo per „Facebook”. Ši praktika sulaukė dėmesio iš įvairių šalių kompozitorių, tarp jų ir lietuvės Loretos Narvilaitės, kurie jai siuntė specialiai karilionui sukurtus naujus kūrinius. Festivalio publikai Monika gros būtent šias, pandemijos metu sukurtas, kompozicijas iš viso pasaulio.

Antrosios gdanskietės Annos Kasprzyckos kūrinio premjeroje susipins dvi muzikės profesijos: garso inžinierės ir karilionininkės. Šių metų rugpjūčio mėnesį rezidavusi Kaune, karilionininkė siekė pažinti miestą per jo garsus: M. K. Čiurlionio muziejuje vykusį sutartinių maratoną, funikulieriaus ir kitus neįprastus skambesius, pavyzdžiui, skysto muilo aparato. Specialiai festivaliui sukurtas kūrinys su įrašytais Kauno garsais ir kariliono skambesiu klausytojams bus pristatytas kaip laikinosios sostinės garso dienoraštis.

Festivalio metu, 11.30-14 val. ir 15.30-18 val., veiks KMN koordinuojamas Kauno kultūros infocentras.

PROGRAMA:

I DALIS

Rugsėjo 6 d. 12 val.
FESTIVALIO ATIDARYMO RENGINYS
Julius Vilnonis (LT)
„Gydantys varpai, legendos ir sapnai“
Programą sudaro lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.

Rugsėjo 6 d. 13 val.
Stanislovas Žilevičius (LT)
„Triptikas karilionui (F. Chopinas – A. Piazzolla – I. Albenizas)“

II DALIS

Rugsėjo 6 d. 16 val.
Monika Kaźmierczak (PL)
„Muzika pandemijos laikais“
Programą sudaro 2019–2020 m. sukurti įvairių pasaulio šalių kompozitorių kūriniai (koncerto iš Gdansko kariliono bokšto vaizdo įrašo transliacija).

Rugsėjo 6 d. 17 val.
KŪRINIO PREMJERA
Anna Kasprzycka (PL)
„Širdies garsas“
Įvairių šalių kompozitorių programa ir kūrinio „Kauno garsai“ premjera (koncerto iš Gdansko kariliono bokšto vaizdo įrašo transliacija). Kūrinys sukurtas 2020 m. rugpjūtį, rezidencijos Kaune metu. Jame susilieja kariliono instrumento ir miesto garsų įrašai.

*Lankytojai privalo laikytis LR Vyriausybės nustatytų renginių lankymo viešose erdvėse reikalavimų.

Festivalio organizatorius: Kauno menininkų namai / Kaunas Artists’ House
Festivalio globėjas: Kauno savivaldybė
Festivalį iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Festivalio partneris: Vytauto Didžiojo karo muziejus
Festivalio kava: „Caffeine LT”
Informaciniai partneriai: „Kaunas Pilnas Kultūros”, „Kauno diena”

Informacija

Pradžia:
2020-09-05
Pabaiga:
2020-09-06
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
, , ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/736114263613482

Vieta

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis
K. Donelaičio g. 64
Kaunas,

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar