Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Paroda „LAK“: Susitikimas su menininke M. Nemčenko

2021-12-04/14:00 - 17:00

Gruodžio 4 d., šeštadienį, 14 val. kviečiame į Marijos Nemčenko personalinės parodos „LAK“ uždarymą, kurio metu vyks pokalbis su parodos autore. Parodoje pristatomas to paties pavadinimo meninis dokumentinis filmas bei jį lydintys tekstai.

Privaloma išankstinė registracija https://bit.ly/3D8KLvb ir Galimybių pasas.

Menininkė papasakos apie filmo idėją ir kūrybos procesą, pradedant A M Qattan Foundation rezidencija Palestinoje ir baigiant klaidžiojimais Lietuvos miškuose ir vienkiemiuose.

Susitikimo metu M. Nemčenko pasidalins tyrimo medžiaga, kuri padėjo vystyti filmo koncepciją ir suformavo pamatines mintis migracijos, namų, tautiškumo, nacionalizmo bei
ekologijos temomis. Bus skaitomos ištraukos iš John Berger knygos „The 7th Man“, Jono Meko dienoraščių, Benedict Anderson žymios tautų formavimo kritikos knygoje „Imagined Communities“, pokalbių su etnologu Libertu Klimka ar bioįvairovės profesore Glazgo universitete Barbara Helm. Po pokalbio su menininke bus rodomas meninis dokumentinis filmas „LAK“.

Iliustracija – kadras iš Marijos Nemčenko ir prof. Barbaros Helm paskaitos „Įsivaizduojami skrydžiai“, Rupert, 2020.

>>>„LAK“ – tai viena iš parodų, skirta KMN 50-ajam gimtadieniui.

Paroda „LAK“ yra didesnio projekto dalis, kurio epicentre – baltieji gandrai (lot. Ciconia Ciconia) bei jų migracijos keliai iš Lietuvos, pro Palestiną, į Pietų Afriką, kiekvienoje šalyje matant gandrą skirtingame kontekste, tačiau turintį vieningą simboliką. Gandro simbolizuojama „laimė“ perskaitoma ir filmo pavadinime, transliteruotame iš anglų kalbos žodžio „luck“ ir suprantamame kontinentaliai.

Kurdama filmą M. Nemčenko dviračiu keliavo po Lietuvą ir kalbino ornitologus, šnekėjosi su kaimo ir miesto žmonėmis, darbininkais laukuose, senoliais vienkiemio sodybose, susitiko su uždara religine bendruomene prie Baltarusijos sienos bei kitais atsitiktinai sutiktais žmonėmis.
Filme susipina dialogai, apmąstymai, žinios, faktai bei fikcija, kuri liečia gandrų, paukščių, migracijos, tėvynės, judesio, bioįvairoves ir tarpusavio priklausomybės temas, paverčiant meninį darbą į idėjų ir kultūrinių žinių mainų erdvę jo procese. Muzikinį takelį dokumentiniam filmui sukūrė kompozitorius Andrius Arutiunian.
________
Per dvejus projekto kūrimo metus menininkė Marija Nemčenko norėtų padėkoti Karoliui Vyšniauskui už balsą, klausą ir patarimus, Rowan Markson už idėjos užuomazgą, Simonai Žemaitytei už pirmuosius raginimus, Catalina Barroso Luque ir Lizzie Hudson už kritiką, Andriui Arutiunian už garsą, Rokui Krilavičiui už gandrų tatuiruotę, Aistei Ambrazevičiūtei, Laurai Garbštienei ir Mariui Karlonui, Libertui Klimkai, Liutaurui Raudonikiui, Barbara Helm, Ninai Nemčenko, Steponavų šeimai, Linai Saveikytei, Ingai Skripkai, Onai Birutei iš Stakliškių, Ninai iš Mikniškių, Šlavantų Viešpaties Apreiškimo Šv. Mergelei Marijai bažnyčios parapijos klebonui Tadeus Vallian ir visiems kitiems, kurių vardų sužinoti neteko. Taip pat dėkojama A M Qattan Foundation Palestinoje ir Tania Nasir, KMN komandai, Meno, rezidencijų ir edukacijos centrui Rupert, Lietuvos liaudies buities muziejui, Gamtos Tyrimų centrui už institucinę paramą ir palaikymą kūrybos metu.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informacija

Data:
2021-12-04
Laikas:
14:00 - 17:00
Renginio kategorijos:
, ,

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar