Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Nepadorūs vakarai | Video meno programa

2021-12-02/19:00 - 21:00

Šiuo šaltuoju periodu Kauno menininkų namai kviečia atsigręžti į 10-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį – socialinių, politinių ir kultūrinių permainų laikotarpį Lietuvoje bei pasaulyje – ir pristato projektą bei renginių ciklą „Nepadorūs vakarai. Meduje“, dedikuotą tuo metu kūrusioms menininkėms moterims.

Gruodžio 2 d. 19 val. Kauno menininkų namuose vyks Rytų Europos regiono menininkių ir menininkų sukurtų video darbų peržiūrų vakaras, pristatysiantis menininkių Sanja Ivekovic ir Dalibor Martinis, Vika Begalskaya, Artur Żmijewski, Kristinos Inčiūraitės, Boryana Rossa ir Mare Tralla kūrinius.

Šeši programoje figūruojantis kūriniai pristato feministines perspektyvas į šio permainingo dešimtmečio virsmą iš socialistinės ekonomikos į globalųjį kapitalizmą. Veikdami kaip liudininkai, jie kalba iš lyčiai jautrios perspektyvos, ir žvelgia už tradicinio kultūrinio išsilaisvinimo, paprastai apibūdinančio šį laikotarpį, naratyvo.

Kaip teigia D’EST video meno platformos kuratorė Tanya Bogacheva, „viena vertus, ekstremalaus nepritekliaus sąlygomis, kurios paprastai asocijuojamos su socialistinio bloko griuvimu, seksualumas ir lytis buvo dažnai naudojami kaip valiuta ar mainų priemonė siekiant materialinių resursų bei dalyvaujant dėmesio ekonomikoje. Kita vertus, mes regime, kad lyties binariškumas gali būti matomas kaip ontologinis konceptas. Vidiniam konfliktui atsispindint santykyje su kitais, tikrais ar menamais, moteriškumas ir seksas gali tapti maišto bei pasipriešinimo prieš šias nematomas hierarchijas instrumentais.“

Vakaro metu šias temas gvildens šeši kūriniai:

Sanja Ivekovic ir Dalibor Martinis video „Chanoyu“ (1983 m.);

Boryana Rossa solo video performansas „The Moon and the Sunshine“ (2000 m.);

Kristinos Inčiūraitės videofilmas „Tvarka“ (2004 m.);

Artur Zmijewski videofilmas „ME and AIDS“ (1993 m.)

Vikos Begalskaya filmas „Welcome“ (2004 m.)

Mare Tralla videofilmas „Kiss“ (1996 m.).

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

>>>

Projekto, pavadinto pagal Eglės Rakauskaitės 1996 m. performansą-video instaliaciją „Meduje“ tuo pačiu pavadinimu metu bus analizuojami permainingojo 10-ojo dešimtmečio lyčių vaidmenų ir seksualumų klausimai, taip pat tiriamos feminizmo judėjimų apraiškos mene Lietuvoje bei kaimyninėse post-Sovietinėse šalyse.

Projektą kuruoja Agnė Bagdžiūnaitė ir Edvinas Grinkevičius

Projekto dizainas – Studio Cryo

Informacija

Data:
2021-12-02
Laikas:
19:00 - 21:00
Renginio kategorija:
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/439960524382847

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar