Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Mokumentai // „Po ramiu dangumi“

2021-10-28/19:00 - 21:30

Kauno menininkų namų programa „Mokumentai“ – videomeno ir kino filmų, analizuojančių skirtingas realybes bei tų realybių konstravimą, sklaidos projektas – kviečia į filmų peržiūrų antrojo ciklo „Asmeninis kaip istorinis“ uždarymą!

Antrasis „Mokumentų“ programos ciklas – skirtas gilintis į asmeninės istorijos, naratyvo bei archyvo santykį, kai asmens dokumentavimo aktas tampa istoriniu artefaktu.

Spalio 28 d., Kauno menininkų namuose „Mokumentų“ programą užbaigs lenkų menininkės Annos Konik filmas „Po ramiu dangumi“ (angl. „Under a Placid Sky“) (2018). Peržiūroje dalyvaus ir pati menininkė, kuri pristatys filmą ir dalyvaus diskusijoje. Filme bandoma susieti žydų, repatriantų iš rytinės Lenkijos pasienio, ir vokiečių mažumos istorijas ir patirtis mažame miestelyje, vadinamame Dobrodzień, Lenkijos pietuose tarp Čenstakavos ir Opolės. Pagrindinis filmo veikėjas yra menininkės motina, kenčianti nuo senatvinės demencijos. Nuo jos atsispirdama menininkė toliau nagrinėja miestelio individualios bei kolektyvinės atminties nesutapimus.

Kokie tie išsaugoti prisiminimai apie Dobrodzień miestelį ir jo gyventojus? Kodėl ir kaip kai kurie prisiminimai yra užmirštami galima bus aptarti su menininke gyvai po filmo. Renginys vyks anglų kalba.

Filmo seansas – NEMOKAMAS, bet būtinas galimybių pasas ir išankstinė registracija.

Projektas „Mokumentai“ – išplėstinės programos „Atsimokant Rytų Europą“ dalis. Šio projekto tikslas – permąstyti Rytų Europos regionui būdingas problemas – nuo istorinės praeities traumų, dekolonizacijos galimybių iki atminties politikos ar aktyvizmo strategijų.

Daugiau informacijos apie projektą: ČIA.
Projektą finansuoja Lietuvos kino centras.

Informacija

Data:
2021-10-28
Laikas:
19:00 - 21:30
Renginio kategorijos:
, ,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar