Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

COMMON PEOPLE: Anny (rež. Helena Třeštíkova, 2020)

2021-10-01/19:00 - 21:00

3€

Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas COMMON PEOPLE kartu su Vilniaus dokumentinių filmų festivaliu spalio 1 d. 19 val. kviečia į vienintelį filmo Anny (rež. Helena Třeštíkova, 2020) seansą Kaune, Kauno menininkų namuose.
Po filmo peržiūros vyks pokalbis su Monika Staugaityte – filologe, paskyros, skirtos edukacijai apie seksualinio darbo industriją „Paleistuvės“ įkūrėja, striptizo šokėja.
Anny – guvi ir stipri pensinio amžiaus moteris. Verstis prostitucija ji pradėjo būdama 46-erių. Anny taip pat dirba metro stotyje, kur renka pinigus už įėjimą į tualetą. Filme moteris pasakoja savo gyvenimo istoriją nuo 1996 iki 2012 metų. Ją slegia pašlijusi anūko ir dukros sveikata, tačiau kasdienybėje Anny – kaip visi žmonės: šypsosi savo klientams, perka darbinius drabužius ir, rodos, nesureikšmina nei savęs, nei savo profesijos. Retsykiais Anny pasipuošia ir lipa ant scenos. Pasirodymus rengia moterys, įsteigusios sekso darbuotojus vienijančią nevyriausybinę organizaciją. Vakaro dainos – vienas iš būdų pasakyti pasauliui, kad jos nori saugaus darbo ir ramaus gyvenimo.

Dokumentika, Čekijos Respublika, 2020, čekų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, 67 min.
Čekų dokumentikos meistrė Helena Třeštíkova fiksuoja iš pažiūros paprasto žmogaus ypatingą gyvenimą. Nuo 1974 m. Třeštíkova sukūrė per penkiasdešimt dokumentinių filmų žmonių santykių ir socialinėmis temomis. Galiausiai susidomėjo „ilgalaikio stebėjimo“ (angl. long-term observation) kinematografija, kai filmo kūrimas trunka ilgą laiką stebint herojų gyvenimus. Šį metodą ji taikė filmuodama Anny.

Bilieto kaina – 3 Eur (1,5 Eur moksleiviams, studentams, senjorams, asmenims su negalia). Bilietus galima įsigyti „Tiketa“ kasose bei interneto svetainėje. Renginio vietoje bilietų įsigyti nebus galima.

Būtinas galimybių pasas ar kitas vakcinaciją ar COVID-19 imunitetą įrodantis dokumentas (ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas arba medicininis dokumentas iš e.sveikatos sistemos: vakcinacijos išrašas, dokumentas, įrodantis, kad persirgta COVID-19 liga, ar neigiamo testo rezultato išrašas).
——————————————————————————
Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas COMMON PEOPLE (liet. k. „paprasti žmonės“) siekia pristatyti dokumentinius filmus, pasakojančius apie įvairias bendruomenes ar (sub)kultūras. Ciklą lydinčių pristatymų metu skatinama diskutuoti apie filmų turinį ir socialinę problematiką bei dokumentinio kino reiškinį apskritai.

Projektą kuruoja Karolis Žukas („Kitas Kinas“) ir Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai).
Vizualiniu projekto identitetu rūpinasi Eglė Simonavičiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras, organizuoja – Kauno menininkų namai. Partneriai – platforma „Kitas Kinas“, Kauno kultūros centras, Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras.
Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) – seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse. Festivalio programą sudaro kūrybinės dokumentikos darbai. Šiemet festivalis vyksta rugsėjo 23–spalio 3 d. „Skalvijos“ kino centre, spalio 1 d. – Kauno menininkų namuose, spalio 8–10 d. kino teatre „ArleKinas“ ir virtualiai.
Daugiau informacijos: www.vdff.lt

Informacija

Data:
2021-10-01
Laikas:
19:00 - 21:00
Kaina:
3€
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/598200621189466

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatoriai

Kauno menininkų namai
Kitas Kinas
Vilniaus dokumentinių filmų festivalis
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar